شرکت یولون با هدف تحقیـق ، توسعه و تولید اتومبیل ، پارچه ، فناوری اطـلاعات و تحقیق و توسعه ، تولیـد محصولات با تکنولوژی بالا در سال 1949 تاسیس شده است . کارخانه تولید خودرو یولون در سال 1953 آغازبه کار کرده و در طول زمان به طـور پیوسته رشد داشته تا تبدیل به یک تولیـد کننده بزرگ خودروشده است . اغلب کارخانه های تایوانی در تایوان ، چین و فیلیپین در همکاری با نیسان ، میتسوبیشی ، GM ، کرایسلـر ، مرسدس بنز و برخی برندهای دیگر ، سهم تولید بیش از دو ملیون دستگاه خودرو از نیاز بازار داخلی خود را داشته اند.

لوکسژن یک برند تجاری لوکـس است که در سال 2008 توسط شرکت یولون تایوان تاسیـس شده است تا توسعه های صنعت خودرو و بالاترین دستاوردهای صنعت فناوری اطلاعات را به منظور تولید نسل جدیدی از محصـولات رو به جلو و سازگار با محیط زیست در حوزه اتومبیل های هوشمند         را در کنار هم قرار دهد.لوکسژن با تاکید بر پیشرفته بودن تایوان در حوزه تحقیق و توسعه در بازار جهانی ، پیام فناوری اطلاعات ، فناوری خودرو و فناوری های سازگار با محیط زیست را برای همگان دارد و نه تنها با هدف تولید خودروهای برتر به لحاظ عملکرد ، کیفیت و ایمنی ، بلکه به منظور ارائه تجربه پویا ، رضایت بخش ، راحت وبی نظیر برای راننده بوجود آمده است.

Luxgen ترکیبی از دو عنصر Luxury به مفهوم لوکس و GENIUS به مفهوم هوشمندی است.این موضوع با توجه به طراحی لوکس داخل و خارج مدل های مختلف خودروهای لوکسژن و همینطور مجموعه ای از عملکردهای هوشمند که برای حداکثر راحتی سرنشینان ارائه شده کاملا آشکار است .لوکسژن همواره برای نشان دادن توجه و احترام به مشتریانش کوچکترین جزییات را لحاظ میکند .

لغت Luxury شامل فاکتورهای رضایت، راحتی و لوکس بودن است. Luxury همچنین خاص بودن و تنوع ، توانایی رضایت در مواجهه با خواسته هارا تداعی میکند.

لغت GENIUS به مفهوم هوشمندی و منحصر به فردی، پیشگام بودن و تمایزدر تکنولوژی است. این لغت همچنین نشان دهنده خلاقیت در نحوه استفاده از عناصر در طراحی و ساخت ویژگی هاست.